Ludzie

Zobacz kto tworzy Nową Generację. Wszyscy Ci ludzie działają dla europejskiej, wolnej i demokratycznej Polski!

Zarząd Krajowy

Dawid Kacprzyk

Od najmłodszych lat zaangażowany społecznie – Przewodniczący młodzieżowych rad w Warszawie, koordynator zbiórek Banku Żywności, przewodniczący struktur młodzieżowych różnych stowarzyszeń, organizator wielu strajków i manifestacji w obronie demokracji, praw kobiet czy nauczycieli. Dzisiaj jeden z najmłodszych radnych w Warszawie, Wiceprzewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, świeżo upieczony lekarz.

Mateusz Gieryga

ur. w Szczecinie, wpisany na listę Forbes 25 under 25, członek zarządu Platformy Obywatelskiej Regionu Zachodniopomorskiego, Przewodniczący zachodniopomorskich struktur Nowej Generacji, od lat zaangażowany społecznie. Współtworzył szczeciński Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, twórca inicjatywy Pogoń Plastik nagrodzonej Złotym Wilkiem w kategorii “najlepsze wydarzenie publiczne w Polsce 2019” fundacji Zwolnieni z Teorii, następnie mentor w tejże fundacji. W latach 2019-2021 koordynował szczeciński oddział Amnesty International, przez dwie kadencje radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz radny pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska, inicjator protestów nauczycieli, protestów w obronie demokracji, a także charytatywnych zbiórek. Asystent marszałka województwa zachodniopomorskiego. Student budownictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Kamil Kociołek

Natalia Góraleczko

Pochodząca z województwa lubuskiego, absolwentka dyplomacji europejskiej. Od wielu lat zaangażowana politycznie i społecznie – dolnośląska aktywistka, członkini zarządu koła gospodarczego dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej oraz asystentka społeczna senatora. W przeszłości dyrektor redakcji skupiającej sieć lokalnych portali informacyjnych na Dolnym Śląsku, a obecnie managerka działu marketingu jednej z największych firm dystrybucyjnych IT w Polsce.

Wojciech Tylus

Pomysłodawca i współorganizator wielu akcji społecznych i charytatywnych. W latach 2019-2020 członek Zespołu do spraw Dzieci i Młodzieży przy Prezydencie Miasta Lublin. W latach 2020-2021 Radny Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Od 2021 roku członek Rady Powiatu Lublin Platformy Obywatelskiej. Student kierunku prawno-administracyjnego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Asystent Posłanki na Sejm RP.

Jakub Gałka

Urodzony i wychowany w Łodzi. Radny Osiedla Bałuty-Centrum. Zastępca sekretarza łódzkiej Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący struktur Nowej Generacji w regionie łódzkim.

Damian Witek

Urodzony w Gdańsku i od studiów najpierw na Uniwersytecie Medycznym (Elektroradiologia), a potem na Uniwersytecie Gdańskim (Prawo) z Gdańskiem związany. Skarbnik Nowej Generacji i największego koła PO RP w Pomorskim. Asystent parlamentarny posłanki do Parlamentu Europejskiego. Inicjator i współorganizator lokalnych wydarzeń, akcji i demonstracji.

Mikołaj Gabinecki

Bydgoszczanin. Członek Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy w latach 2015-2021, a w okresie 2017-2021 jej przewodniczący. Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży w 2018. Przewodniczący komisji edukacji w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Pełnomocnik Prezydenta Bydgoszczy ds. Młodzieży. Student 3. roku prawa.

Parlament Młodych RP

Jakub Salomon

Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin. Parlamentarzysta VI kadencji Parlamentu Młodych Rzeczpospolitej Polskiej. Od 2020 roku związany ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. Członek zarządu Nowej Generacji Szczecin, gdzie odpowiada za Social Media. Asystent społeczny Posła na Sejm RP Arkadiusza Marchewki. Wielki miłośnik sportu zajmuje się dziennikarstwem sportowym. Najbardziej pasjonuje się piłką nożną a na co dzień kibic Pogoni Szczecin.

Kamil Kusiak

Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie, Parlamentarzysta VI kadencji parlamentu młodych dla Rzeczypospolitej Polskiej. Bełchatowski działacz związany ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej i członek Nowej Generacji Łódzkie. Libertariański aktywista kochający wolność. W wolnych chwilach pasjonat ekonomii, kryptowalut i nowoczesnych technologii.

Klaudia Nowak

Studentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Została Parlamentarzystką VI kadencji Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczka Campusu Polska Przyszłości oraz członkini Nowej Generacji Małopolskie. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowana również w propagowanie akcji „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej. Uprzednio funkcyjna w wielopoziomowej drużynie harcerskiej odpowiedzialna za prowadzenie social mediów. Uwielbia pracę z dziećmi i realizuje się w roli wychowawcy. Pamięć historyczna jest dla niej bardzo ważna, z czego wynika zamiłowanie do genealogii, filmów wojennych oraz dyplomacji.

Zofia Stasińska

Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin w kadencji 2021-2022, obecnie wiceprzewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Parlamentarzystka w VI kadencji Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wiceprzewodnicząca najliczniejszego klubu – Czas Młodych. Przez 7 lat była wolontariuszką Szkolnego Koła Caritas w Maszewie, a od kilku lat jest wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2022 r. współtworzy Campusu Polska Przyszłości i Campus Academy. Wnioskodawczyni ws. powołania Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia w Szczecinie. Aktywistka na rzecz szerzenia wiedzy o prawach ucznia i popularyzacji transportu zbiorowego.

Tomasz Hoffmann

Student Prawa pochodzący z Kluczborka (woj. opolskie). Asystent społeczny Posła na Sejm RP Aleksandra Miszalskiego, Parlamentarzysta VI kadencji Parlamentu Młodych, członek zarządu NG Kraków, koordynator social-mediów Nowej Generacji regionu małopolskiego, prowadzący pokój dyskusyjny #NaszymZdaniem. Interesuje się: funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce, polityką zagraniczną i agitacją na rzecz poszanowania praw zwierząt. Uwielbia: Piłkę nożną(w szczególności Real Madryt), zarówno bardziej jak i mniej ambitną literaturę oraz muzykę lat 90tych.