Ludzie

Zobacz kto tworzy Nową Generację. Wszyscy Ci ludzie działają dla europejskiej, wolnej i demokratycznej Polski!

Zarząd Krajowy

Dawid Kacprzyk

Od najmłodszych lat zaangażowany społecznie – Przewodniczący młodzieżowych rad w Warszawie, koordynator zbiórek Banku Żywności, przewodniczący struktur młodzieżowych różnych stowarzyszeń, organizator wielu strajków i manifestacji w obronie demokracji, praw kobiet czy nauczycieli. Dzisiaj jeden z najmłodszych radnych w Warszawie, Wiceprzewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, świeżo upieczony lekarz.

Mateusz Gieryga

ur. w Szczecinie, wpisany na listę Forbes 25 under 25, członek zarządu Platformy Obywatelskiej Regionu Zachodniopomorskiego, Przewodniczący zachodniopomorskich struktur Nowej Generacji, od lat zaangażowany społecznie. Współtworzył szczeciński Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, twórca inicjatywy Pogoń Plastik nagrodzonej Złotym Wilkiem w kategorii “najlepsze wydarzenie publiczne w Polsce 2019” fundacji Zwolnieni z Teorii, następnie mentor w tejże fundacji. W latach 2019-2021 koordynował szczeciński oddział Amnesty International, przez dwie kadencje radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz radny pierwszej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska, inicjator protestów nauczycieli, protestów w obronie demokracji, a także charytatywnych zbiórek. Asystent marszałka województwa zachodniopomorskiego. Student budownictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Kamil Kociołek

Natalia Góraleczko

Pochodząca z województwa lubuskiego, absolwentka dyplomacji europejskiej. Od wielu lat zaangażowana politycznie i społecznie – dolnośląska aktywistka, członkini zarządu koła gospodarczego dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej oraz asystentka społeczna senatora. W przeszłości dyrektor redakcji skupiającej sieć lokalnych portali informacyjnych na Dolnym Śląsku, a obecnie managerka działu marketingu jednej z największych firm dystrybucyjnych IT w Polsce.

Wojciech Tylus

Pomysłodawca i współorganizator wielu akcji społecznych i charytatywnych. W latach 2019-2020 członek Zespołu do spraw Dzieci i Młodzieży przy Prezydencie Miasta Lublin. W latach 2020-2021 Radny Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Od 2021 roku członek Rady Powiatu Lublin Platformy Obywatelskiej. Student kierunku prawno-administracyjnego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Asystent Posłanki na Sejm RP.

Jakub Gałka

Urodzony i wychowany w Łodzi. Radny Osiedla Bałuty-Centrum. Zastępca sekretarza łódzkiej Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący struktur Nowej Generacji w regionie łódzkim.

Damian Witek

Urodzony w Gdańsku i od studiów najpierw na Uniwersytecie Medycznym (Elektroradiologia), a potem na Uniwersytecie Gdańskim (Prawo) z Gdańskiem związany. Skarbnik Nowej Generacji i największego koła PO RP w Pomorskim. Asystent parlamentarny posłanki do Parlamentu Europejskiego. Inicjator i współorganizator lokalnych wydarzeń, akcji i demonstracji.

Mikołaj Gabinecki

Bydgoszczanin. Członek Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy w latach 2015-2021, a w okresie 2017-2021 jej przewodniczący. Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży w 2018. Przewodniczący komisji edukacji w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Pełnomocnik Prezydenta Bydgoszczy ds. Młodzieży. Student 3. roku prawa.

Parlament Młodych RP

Bartłomiej Lenart

Uczeń Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. Od 2022 roku związany ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej i Nowej Generacji. Parlamentarzysta Parlamentu Młodych Rzeczpospolitej Polski V i VII kadencji. W 2023 uczestnik projektu ,,Akademia Działaczy” Wnioskodawca w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego. Od zawsze interesuje się Polityką, ekonomią, rolnictwem i sportem.

Justyna Matulewicz

Studentka inżynierii mechaniczno-medycznej na Politechnice Gdańskiej. Wolontariuszka Europejskiego Korpusu Solidarności i od kilku lat wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Nowej Generacji zajmuje się organizacją akcji charytatywnych.

Kacper Słowik

Członek Parlamentu Młodych RP VII Kadencji. Członek komisji stałej Parlamentu Młodych RP. W latach 2019-2023 radny Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy oraz w latach 2021-2023 jej Przewodniczący.  Członek Bydgoskiego Koła Nowej Generacji. Student kierunku Rachunkowość i Podatki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jego zainteresowaniami są ekonomia i sporty zespołowe.

Karol Ligarski

Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim, członek Nowej Generacji od momentu jej powstania. Aktywnie angażuje się działalność samorządu studenckiego i stowarzyszeń studenckich. W Parlamencie Młodych zasiada po raz drugi, po raz pierwszy w kadencji 2021. Najważniejsze tematy w tegorocznej kadencji Parlamentu dla niego to te związane z praworządnością, przywrócenie niem konstytucyjnego porządku i przyjazną obywatelowi reformą wymiaru sprawiedliwości

Dawid Ludwiński

Pochodzący z Opola i jedyny Parlamentarzysta VII Kadencji z tego miasta, student lekarskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, od września działacz w NG Opolskie oraz radny sekretarz MRM Opole Kadencji 2021/23 i  prawdopodobnie najaktywniejszy Przewodniczący SU w mieście (ponad 30 akcji w rok szkolny) w ostatnich latach. W Katowicach zaangażowany w Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA oraz działanie na rzecz samorządu studenckiego poprzez jego komisję.

Z zainteresowań zajmuję się w szczególności Psychiatrią, Neurologią, zdrowiem seksualnym, endometriozą, profilaktyką nowotworową, finansowaniem ochrony zdrowia i wieloma innymi obszarami, a poza medycyną również naukami społecznymi, transportem publicznym, powieściami parabolicznymi, jak na Opolanina przystało – polską muzyką oraz wszystkim tym z czym mam akurat styczność.

Zofia Stasińska

Studentka farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wiceprzewodnicząca koła Nowa Generacja Powiat Goleniowski. Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin 2021/2022 oraz Wiceprzewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego 2022/2023. Parlamentarzystka w VI i VII kadencji Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, w 2023 r. wiceprzewodnicząca, a w 2024 r. przewodnicząca największego klubu „Czas Młodych”. Działała charytatywnie Szkolnym Koła Caritas w Maszewie, a od 6 lat jest co roku wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2022 r. współtworzy Campus Polska Przyszłości jako organizatorka. Wnioskodawczyni powołania Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia w Szczecinie. Od 2023 r. członkini Zarządu Samorządu Studentów Wydziału Farmaceutycznego WUM. Aktywistka na rzecz szerzenia wiedzy o prawach ucznia i popularyzacji transportu zbiorowego.

Jan Grzybowski

Od 2023 roku działacz Nowej Generacji. Członek Akcji Uczniowskiej – inicjatywy na rzecz bezpiecznej, równej i solidarnej szkoły. Aktywista na rzecz praw ucznia oraz demokratycznego państwa prawa. Parlamentarzysta Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencji. Działacz na rzecz popularyzacji edukacji prawnej w Polsce.

Stanisław Hapunik

Urodzony i wychowany w Białymstoku. Od 2023 roku członek Nowej Generacji. Student prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pasjonat ekonomii i rynków finansowych.

Klaudia Nowak

Wiceprzewodnicząca koła Kraków w Stowarzyszeniu Nowa Generacja Młodych. Parlamentarzystka VI i VII kadencji Parlamentu Młodych RP. Wiceprzewodnicząca klubu Czas Młodych. Studentka drugiego roku stosunków międzynarodowych oraz pierwszego roku politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wiąże przyszłość ze swoją największą pasją, czyli dyplomacją.

Jan Pasko-Porys

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka IV kadencji, Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa I kadencji, w którym pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Transportu. Członek Parlamentu Młodych RP V. VI i VII kadencji, w dwóch ostatnich pełni również funkcję Wiceprzewodniczącego Klubu Czas Młodych. W tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o mandat Radnego. Na co dzień student I roku kierunku lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, zaangażowany w działalność Studenckich Kół Naukowych i International Forum of Medical Students.

Wiktor Ptasiński

Poseł  XXIX kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Parlamentarzysta VII kadencji Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej.Od 2023 związany ze środowiskiem Nowej Generacji na Śląsku. Inicjator reaktywacji Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanowskiego. Na co dzień uczeń i wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Liceum Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu.